12V AC/DC Adapter Compatible with Arcade1Up Infinity IGB-I-301200 IGB-1-301200 18.5" HD Touchscreen Game Board Arcade 1up Power Supply Charger
★★★★★ 4.7 44 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by waxandwine.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Metasources New Global 12V AC / DC Adapter Compatible with Arcade1Up Infinity Model IGB-I-301200 IGB-I301200 IGBI-301200 IGBI301200 IGB-1-301200 18.5" 18.5 inch HD Touchscreen Touch Screen Game Board Arcade 1up Arcade 1 up DC12V 12.0V 12 Volt 12 Volts 12VDC 12.0VDC 12 V 12.0 VDC Class 2 Switching Power Supply Cord Cable PS Wall Home Battery Charger Mains PSU Input 100-240
  • Compatible with Arcade1Up Infinity Model IGB-I-301200 IGB-I301200 IGBI-301200 IGBI301200 IGB-1-301200 18.5" 18.5 inch HD Touchscreen Touch Screen Game Board. replaces lost or damaged power cords for these classic models
  • Includes 1 AC Adapter; backed by 24-month exchange warranty for peace of mind
Brand Metasources
Color Black
Item Weight 5 Ounces
Manufacturer Metasources
Model Number Model IGB-I-301200 Power Supply
BuiltIn Media 1 AC Adapter
Input Voltage 120 Volts (AC)
Connector Type Barrel Round Connector
Output Voltage 12 Volts (DC)
Mfr Part Number Model IGB-I-301200 Power Supply
Number of Items 1
Compatible Devices Compatible with Arcade1Up Infinity Model IGB-I-301200 IGB-I301200 IGBI-301200 IGBI301200 IGB-1-301200 18.5" 18.5 inch HD Touchscreen Touch Screen Game Board
Additional Features Short Circuit Protection
Warranty Description 30 Days Refund, 24 Months Exchange
Compatible Phone Models Compatible with Arcade1Up Infinity Model IGB-I-301200 IGB-I301200 IGBI-301200 IGBI301200 IGB-1-301200 18.5" 18.5 inch HD Touchscreen Touch Screen Game Board Power Supply
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
44 ratings | 18 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (38)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (4)