LXun Upgraded 260W H260EBM-00 Power Supply Compatible with Dell Optiplex 3050 3060 3050M 5050 5060 7050 7060 7080 3080 5080 5090 7090 7080MT H7X3F Switching Power Supply 【6Pin+4Pin】
★★★★☆ 4.0 80 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by waxandwine.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 【Compatibility】H260EBM-00 power supply 260W Power Supply Compatible with Dell Optiplex 3060 3050 3050M 5050 5060 7050 7060 3080 5080 7080 5090 7090 7060MT 7080MT, Compatible with Dell Inspiron V3668 V3669 Power Supply.
  • 【Model Number】 Replaces D260E001L H260EBM-00 L260EBM-00 D260EBM-00 H260AM-00 AC260AM-00 B260EBM-00 HU260EBM-00 260W power supply replacement
  • 【Part Number】 H7X3F 0H7X3F Switching power supply
  • 【Input & Output】100-240V~4.2A(50-60Hz) , DC Output: Max Output 260W. Connector: 6Pin+4Pin
  • 【Warrranty】1* H7X3F 260W power supply. 1 Year manufactured. 100% new part and high quality. All motor fans are TESTED rigorously before shipping. For any reason you're not completely satisfied, you can ask for a replacement or full re-fund.
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
80 ratings | 33 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (60)
4 stars
8% (6)
3 stars
4% (3)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (9)